Datça En İyi Oteller

Datça En İyi Oteller sorulduğunda karar vermek cok zordur cünkü Datçadaki otellerin hepsi birbirinden güzel ve rahat ayrıca doğa ile bütünleşmiş olmalarıda mükemmel bir tatil tadı vermektedir.

Datça En İyi Oteller (Datça’da Kalınabilecek En İyi Oteller) (Datça’nın En İyi Otelleri)

Özellikle yerli turistler için popüler bir tatil beldesi olan ve yaz aylarında nüfusunun 7 katı kadar turist ağırlayan Datça, çok sayıda konaklama tesisine sahiptir. ‘Datça’nın en iyi otelleri’, bu tesislerin hangisinin müşteriye uygun olduğuna bağlı olarak değişir. Beldeye, çok farklı profilde turist ağırlamaktadır. Yabancı turist sayısının düşük olduğu beldeye, beklentileri son derece farklı olan yerli turistler gelmektedir. Datça’da, yaz aylarında, farklı kentlerden gelmiş, genç-yaşlı, bekar-evli, çocuklu-çocuksuz çok sayıda turiste rastlanmaktadır.

Datça’nın en iyi otelleri denildiğinde, farklı insanların, farklı oteller için bu tanımlamayı yaptığı görülecektir. İlçenin merkezi; çok sayıdaki dar sokakları, eski evleri ve şirin kafeleriyle, yerel halka ve onların günlük yaşamlarına karışmayı tercih edenler için uygundur. Her saat cıvıl cıvıl olan merkezde, yerel tatları denemek isteyenler için, birçok seçenek de bulunmaktadır.

Doğa tutkunları, çevredeki koylarda bulunan konaklama tesislerini tercih etmektedir. Gerek merkezde, gerekse çevre köylerde, butik otellerden pansiyonlara, apart otellerden bungalovlara kadar birçok farklı konaklama tesisi vardır. Datça otelleri, çoğunlukla denize yakın olarak konumlanmıştır; orman içine gizlenmiş otellere de rastlanmaktadır. Bu tür tesisler, sessiz ve sakin bir tatili tercih edenler için daha uygundur. Özellikle ahşap evler ve bungalovlar, doğaya daha yakın olma duygusu yaşatmakta ve gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Datça’nın en iyi otelleri arasında, lüks oteller de bulunmaktadır. Bu tesisler, içinde yüzme havuzu, restoranı, ücretsiz otoparkı, aile odaları olan; çamaşır yıkama, oda servisi gibi ek hizmetler sunan otellerdir. Konfordan vazgeçmek istemeyenlerin tercihi olan bu oteller, genellikle koylara yakın bölgelerde yer almaktadır.

Yunan coğrafyacı Strabon’un “Tanrı, uzun ömürlü olmasını istediği kulunu Datça Yarımadası’na bırakırmış” sözü, artık neredeyse herkes tarafından biliniyor. Datça, nemi sıfıra yakın temiz havası, denizden ve çam ormanlarından gelen yoğun oksijen nedeniyle, sağlık turizmi için son derece uygundur. Bu amaçla beldeye gelen turistler, doğanın içinde, SPA’sı olan otelleri tercih edeceklerdir. 

Datça’nın En İyi Aile Otelleri

Çocuklu aileler için Datça’nın en iyi otelleri; plaja yakın ve çocukların oynayabileceği bahçeleri olan otellerdir. Bahçesinde bir yüzme havuzu olması da, çocuklu aileler için bir tercih nedenidir. Bu özelliklere uygun çok sayıda konaklama tesisi vardır. Doğa içindeki bungalovlar ve ahşap evler de, çocuklara, macera dolu bir tatil olanağı sunabilir.

Kalabalık aileler ya da arkadaş grupları, apart otellerde daha rahat edebilmektedir. Müşterilerine evlerini aratmayan bu otellerde, tüm eşyasıyla birlikte mutfak, yatak odalarından ayrı oturma alanı bulunmaktadır. Çocuklu aileler için son derece uygun bu otellerin fiyatları da, ekonomik bir tatil yapılmasını sağlar.

Evcil hayvanını bırakıp tatile gidemeyenler için Datça’nın en iyi otelleri, doğal olarak, evcil hayvan kabul eden tesislerdir. Beldede, evcil hayvan dostu çok sayıda otel bulunmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico