Datça Kiralık Ev

Datça Kiralık Ev için yapacağınız araştırmalarda ön planda olan genelde yazlık olarak kullanma düşüncesidir, birkaç aylığına bile olsa Datçanın yaşattığı huzur ve stresten uzak yaşam herşeye değer.

Datça Kiralık Ev (Datça’da Tatil İçin Ev Kiralama) (Datça’da Kiralık Ev)

Her tatil beldesinin müdavimleri vardır. Onlar, hemen hemen her tatilini, çok sevdikleri ve alıştıkları o bölgede geçirmek isterler. Datça da, kendi müdavimlerini oluşturmuş bir tatil beldesidir. Özellikle büyük kentlerden gelen turistler için, Datça, yaşadıkları kentlerde bulamadıkları sakin, huzurlu yaşamın adresidir. Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle, otel tatili yapmak, diğer insanlarla bir arada bulunmayı gerektirdiği için, biraz tedirgin edici. Bu nedenle, kimi tatilciler, ailece kendi mekanlarında tatillerini geçirmeyi tercih edebilirler. Bunun için, ev kiralamak, oldukça kolay bir yöntemdir ve giderek daha çok kullanılabileceği öngörülebilir. Datça’da kiralık ev uygulaması, uzun yıllardır vardı; ancak bu yıl talebin daha da artacağı düşünülüyor.

Tatil için ev kiralamak, bir ‘yazlık ev’e sahip olmaktan daha avantajlı olabiliyor. Yılın sadece küçük bir bölümünde kullanacağınız evi, tüm yıl kapalı bulundurmak, birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Evin ve varsa bahçenin bakımı, bunun için yapılması gereken masraf, içinde oturulmadığı halde ödenmesi gereken aidat bedeli gibi nedenler, kısa dönemli ev kiralamayı cazip hale getiriyor. Kiralanan ev, bakımlı ve sorunsuz olarak teslim ediliyor; eğer eşyalıysa, hiçbir uğraşa gerek olmadan, sadece kişisel eşyalar alınarak tatil evine gitmek mümkün olabiliyor.

Datça, küçük bir belde olmasına rağmen, giderek artan turizm talebine uygun olarak, yapılaşmasını artırmıştır. Bu nedenle, Datça’da kiralık ev bulmak, zor değildir. Bu yıl talep artarsa, ona uygun olarak, kiralanabilecek ev sayısının da ona uygun olarak artması mümkün.

Datça’da kiralık ev, aylık ya da sezonluk olarak bulunabilir. Kent dışından gelen insanlar, yaz-kış kullanabilecekleri bir evi sürekli olarak kiralamayı seçebilirler; bütün yaz aylarını beldede geçirmeyi planlayarak, sezonluk kiralama yapabilirler ya da sadece günlük veya aylık olarak ev kiralayarak tatil yapmayı tercih edebilirler. Bu üç seçenek için de Datça’da kiralık ev bulunmaktadır. Evlerin bazıları eşyasız ve tamamen boş olarak kiraya verilirken; bir kısmı, full eşyalı ve kullanıma hazır durumda kiralanmaktadır.

Datça’da Kiralık Ev Fiyatları

Evlerin kira bedelleri, evin niteliğine, büyüklüğüne, bulunduğu lokasyona, kira süresine, eşyalı olup olmadığına bağlı olarak değişmektedir. Tatilciler, günlük 400 TRY kira bedeliyle küçük bir bahçe katı ya da sezonluk 40-60 bin liraya, kalabalık bir ailenin kalabileceği bahçeli dubleks villa kiralayabilir. Datça’da kiralık ev, her bütçeye ve zevke uygun olarak bulunabilmektedir.

Datça’da ev kiralamak için AirBnb gibi uygulamalar da kullanılabilir. Bu uygulama aracılığıyla, ev sahipleri, evin bir odasını, bir bölümünü ya da tamamını kiraya verebilmektedir. Airbnb’den, evleri veya odaları görüntüleyip seçimi ona göre yapmak mümkündür. Uygulama, Datça’da kiralık ev fiyatlarını karşılaştırma olanağı da vermektedir. Tatilciler, gecelik 150 TRY’ye evin bir odasını kiralayabilecekleri gibi; gecelik 1500 TRY ödeyerek, havuzlu villada da kalabilirler. Uzun süre kalınması durumunda, fiyatlar düşecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico