Datça Otel Fiyatları

Datça Otel Fiyatları ve Otel Listelerini fiyat araliklarini www.datcalilar.com farki ile kiyaslayabilir, Datça Otelleri arasinda size en uygun olan Oteli bulup kararinizi verebilirsiniz.

Datça Otel Fiyatları (Datça’da Otel Fiyatları)

Ege’yle Akdeniz’in buluştuğu yerde, Datça Yarımadası’nda konumlanmış şirin ve sakin tatil beldesi Datça, giderek daha çok turist ağırlıyor. Buna bağlı olarak, konaklama kapasitesi de hızla artıyor. Beldede, neredeyse her yıl yeni bir otel inşa ediliyor. Konaklama olanaklarının artmasıyla, Datça’da otel fiyatları da, rekabetin de etkisiyle, değişiklik yaşamış.

Datça otel fiyatları, 2020 yılı için, koronavirüs salgını ve özellikle büyük illerde uygulanan kent dışına çıkış yasağı nedeniyle, geçmiş yıllara göre oldukça düşük belirlenmiş. Oteller, konaklama ücretlerinde, önemli oranlarda indirim uyguluyor.

Datça’daki konaklama seçenekleri, Akdeniz ve Ege sahillerindeki birçok otelde uygulanan ‘herşey dahil’ ya da yarım-tam pansiyon uygulamasını içermiyor. Otellerde, müşterilere, sadece konaklama ya da kahvaltı dahil konaklama seçenekleri sunuluyor. Bunda, otellerin çoğunun butik otel olmasının da etkisi vardır.

Datça butik otelleri, yerel halk ya da başka yerlerden gelerek buraya yerleşenler tarafından işletiliyor. Butik otellerin bir kısmı bütün yıl açık, bir kısmı ise sadece yaz aylarında açılıyor. Özellikle büyük kentlerden gelen yerli turist sayısının çok olması, bu otellerin yazın son derece yoğun çalışmasına neden oluyor. Datça otel fiyatları, sezona göre değişiyor; yaz aylarında fiyatlar, diğer aylara göre oldukça yüksek. Butik oteller, iki kişilik bir oda için, 200 TRY’den başlayan fiyatlarla hizmet veriyor. Fiyat, otelin lokasyonuna ve niteliğine göre değişiklik gösteriyor.

Datça’da, eski konakların dönüştürülmesiyle oluşturulmuş oteller de var. Bunlarda, geceliği 300 TRY’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkün. Bu fiyat, iki kişilik bir oda içindir ve genellikle kahvaltı fiyata dahildir.

 

Datça Ekonomik Otel Fiyatları

Doğanın koynunda bir tatil yapmak isteyenler, Datça’da bungalov otelleri tercih edebilirler. 15-20 metrekare büyüklüğündeki bungalovlarda 2-3 kişi konaklayabiliyor. Bu tesislerin bir kısmında, yüzme havuzu da bulunuyor. Bungalov konaklama fiyatları, iki kişi için 300 TRY’den başlıyor.

Bungalov gibi ekonomik tatil olanağı sunan bir başka seçenek de, pansiyonlar. Datça merkezde ve çevresinde, çok sayıda pansiyon var. Bunlar da, sadece konaklama ya da kahvaltı dahil konaklama seçeneği sunuyorlar. Datça’daki hemen hemen tüm otellerde olduğu gibi, pansiyonların çoğunda da internet hizmeti ücretsizdir. Datça pansiyonlarında, iki kişilik odalarda 200 TRY’den başlayan fiyatlarla konaklanabiliyor.

Datça’da, ilçe merkezinde ve koylara yakın bölgelerde, çok sayıda apart otel de bulunmaktadır. Ailece ya da arkadaş grubuyla kalınabilecek ve evi aratmayan bu otellerin çoğunluğu, havaalanına transfer olanağı da sunuyor. Datça apart otel fiyatları, 300 TRY’den başlıyor; kalite ve lokasyon avantajına bağlı olarak yükseliyor.

Datça, sadece ekonomik tatil arayanlar için değil, konforuna düşkün ve lüksü seven konuklar için de farklı konaklama seçeneklerine sahip. Bu tür müşteriler için lüks oteller ve havuzlu villalar var. Bu oteller, genellikle, ücretsiz otopark, tesis içinde restoran, aile odaları, çamaşır yıkama olanakları gibi ek hizmetler sunuyor. Datça otel fiyatları, lüks otellerde, otelin niteliğine ve bulunduğu yere bağlı olarak değişiklik gösteriyor ve iki kişilik odaların geceliği 600 TRY’den başlıyor.

Datça otel fiyatları ve Datça konaklama fiyatları ile ilgili tüm bilgileri Oteller hakkinda ögrenmek istediginiz detaylari sitemiz www.datcalilar.com üzerinden bulabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico