Datça Konaklama Fiyatları

Datça Konaklama Fiyatları genelde ilk akla gelen sorulardan biridir, yalnız her keseye uygun olan Konaklama Fiyatları Datça ve çevresinde huzur dolu bir tatil geçirmenizi saglar.

Datça Konaklama Fiyatları (Datça’da Konaklama Fiyatları)

Datça konaklama fiyatları, ilçede giderek artan turist ve konaklama tesisi sayısına bağlı olarak her yıl değişmektedir. 15 bin nüfuslu küçük bir belde olan Datça; birçok yerli ve yabancı turisti ağırlıyor; yaz aylarında nüfusu, bu yoğun turist akını nedeniyle 100 bini aşıyor. Sıfıra yakın nem oranı ve serin rüzgarı nedeniyle özellikle kalp hastalarının tercih ettiği beldede, sağlık turizmi de giderek gelişiyor.

Datça’da her bütçeye ve zevke uygun konaklama olanakları bulunuyor. Ekonomik tatil arayanlar, Datça pansiyonDatça apart otel, bungalov gibi tesislerde konaklarken; ilçenin tarihi havasını solumak isteyenler, eski konaklardan dönüştürülmüş otelleri, konfordan ödün vermeyenler ise lüks otellerle villaları tercih ediyorlar. Datça konaklama fiyatları, seçilen tesise niteliğine, verdiği hizmete, bulunduğu lokasyona bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Datça otelleri, ilçe merkezi ve çevredeki beldelere dağılmış durumdadır. Merkezde, çok sayıda Datça butik otel, pansiyon ve Datça apart otel bulunmaktadır. Bunların hemen hemen hepsi denize çok yakındır. İlçenin yerli halkıyla kaynaşmak, yerel ürünlerin satıldığı pazarı ziyaret etmek ve kalabalığa karışmak isteyenler için, merkez otelleri daha uygundur. Datça’da merkez dışında, Reşadiye, Mesudiye köylerinde, Palamütbükü, Ovabükü, Hayıtbükü, Kızılbük gibi koylarda da konaklama tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler, genel olarak denize yakın yerlerde konumlanmıştır ve doğa ile iç içe bir tatil olanağı sunar.

 

Datça Konaklama Fiyatları Neleri Kapsar?

Özellikle Akdeniz otellerinde görülen ‘herşey dahil’ ve ‘tam pansiyon’ otel konsepti, Datça’da uygulanmamaktadır. Oteller; sadece konaklama, konaklama ve kahvaltı, bazen de yarım pansiyon seçenekleriyle hizmet vermektedir. Hemen hemen bütün otellerde, ücretsiz internet hizmeti vardır. İlçede, çok sayıda konuğu aynı anda ağırlayabilen tatil köylerine rastlanmaz. Datça konaklama fiyatları, verilen ek hizmete bağlı olarak değişmektedir.

Datça butik otelleri ve pansiyonlar, yöre halkı ya da dışarıdan gelip yerleşenler tarafından işletilmektedir. ‘Eski Datça’ denilen kent merkezinde, çok sayıda butik otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bunların bir bölümü, sadece yaz aylarında hizmet vermektedir. Bu yıl yaşanan salgın ve bunun sonucunda büyük kentlerde uygulanan kentten çıkış yasağı, daha az otelin kapılarını açmasına neden olabilir. Datça konaklama fiyatları, sezona göre değişiklik gösterir, yaz aylarında daha yüksektir. Butik otellerde ve pansiyonlarda, iki kişilik odalarda 200 TRY’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkündür. Fiyata, genellikle kahvaltı dahildir. 

Datça’da, tarihi konakların restorasyonuyla oluşturan otellerde, iki kişilik odalarda, geceliği 300 TRY’den başlayan fiyatlarla konaklanabilmektedir. Ailece ya da arkadaş grubuyla kalınabilecek apart otellerde ise fiyatlar, 300 TRY’den başlamaktadır. Konforu seven turistler, bölgedeki lüks otelleri ve villa tipi evleri tercih etmektedir. Bu tür tesislerin fiyatları, iki kişi için 600 TRY’den başlar ve tesise göre değişiklik gösterir. Datça konaklama fiyatları, bu yıl, işletmecilerin yaptığı indirim nedeniyle, geçmiş yıllara göre oldukça düşük olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico