Datça Satılık Ev

Datça Satılık Ev bulmak için biraz ön bilgiye ihtiyacınız olacaktır bunun için kısa bir ön bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Datça Satılık Ev (Datça’da Satılık Ev)

Datça’da satılık ev seçenekleri giderek artıyor. Bunun nedeni, özellikle büyük kentlerden beldeye yerleşen ya da tatillerini burada geçirmek için yazlık ev sahibi olmak isteyenlerin sayısındaki artış. Datça, birçok yönüyle tatilciler için cazip bir belde. Doğasının güzelliği, ılıman iklimi, muhteşem koyları, yaz aylarında bile sıcaktan bunalmayı önleyen püfür püfür kuzey rüzgarı, sağlıklı ve lezzetli mutfağı, tatilcileri beldeye çekiyor.

Sakin ve huzurlu bir emeklilik hayatı yaşamak isteyenler ve orta yaş ve üstü için de bulunmaz bir belde Datça. Hayat öylesine sakin ve telaşsız ki, halk arasında “acelen varsa, ne işin var Datça’da” sözünün yaygınlaşmasına neden olmuş.

Halkının, aralarına yeni katılanlara dostça davranması ve sıcak ilişkiler kurması da, Datça’yı cazip kılan nedenlerden. Sağlık arayanlar için ise, belki de Türkiye’deki en iyi yer. Çünkü, Datça’nın havası, oksijen oranının yüksekliğiyle, Türkiye’de ilk, dünyada ise ikinci sırada geliyor. Ayrıca, havadaki nem oranı neredeyse sıfır. Bu nedenle, özellikle kalp, astım ve KOAH hastaları için son derece uygun.

Bütün bu nedenler, birçok insanın, Datça’yı yaşanılacak yer olarak seçmesine ve beldeye yerleşmesine neden oluyor. Datça’da satılık ev arayanların sayısındaki artış, ilçe nüfusunun önümüzdeki yıllarda giderek artacağını gösteriyor. İlçenin yeni sakinleri, hem merkeze, hem de köylere yerleşiyorlar.

Datça’da satılık ev seçenekleri oldukça fazla. En cazip seçeneklerden biri, eski bir taş ev alıp restore etmek gibi görünüyor. Ancak bunun için, oldukça yüksek bir restorasyon bedeli ödemek, zaman ve emek harcamak gerekiyor. Bunları göze alıp da eski bir evi yepyeni bir mekana dönüştürenler, geçmişle bugünü birbirine bağlayan evlerinde, keyifli bir yaşam sürüyorlar.

Bölgede, yeni yapılan ve çok yüksek olmayan apartmanlar da var. Bu binalarda, farklı büyüklüklerde daireler bulunuyor. İlçede bir ev sahibi olmak isteyenler, ihtiyaçlarına ve ekonomik durumlarına uygun seçenekler bulmakta zorlanmayacaklardır.

Bahçe içerisinde yer alan villalar ve çiftlikler de, Datça’da satılık ev seçenekleri arasında. Bu tür evlerin, bahçenin büyüklüğüne de bağlı olarak, fiyatları oldukça yüksek olabiliyor.

Datça’da Satılık Ev Fiyatları

Datça’da satılık ev fiyatları, evin niteliğine, büyüklüğüne, bahçesi olup olmamasına, denize uzaklığına, bulunduğu lokasyona bağlı olarak değişiyor. En uygun fiyatla alınabilecek olanlar, yıkık dökük durumda olan, eski kargir köy evleri. Bu evler, 80 bin liradan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Ancak, bu evlerin restore edilip yaşanabilir hale getirilmesi için, oldukça yüksek bir masraf gerekiyor.

Apartman daireleri, büyüklüğüne ve yerine bağlı olarak, 200 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Dairelerin site içerisinde olması, fiyatının artmasına neden oluyor.

Villalar ve çiftlik evleri ise, 300 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor ve iddialı bir villanın fiyatı, 20 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico