Datça Satılık Villa

Datça da Satılık Villa ariyorsanız eger Türkiyenin Doga ile bütünlesmiş olan bu tertemiz bölgesinde en güzel fırsatları yakalayacagınızdan emin olabilirsiniz.

Datça Satılık Villa (Datça’da Satılık Villa)

Datça’ya yerleşmek ya da en azından tatilleri burada geçirebilmek, giderek daha çok insanın hayali haline geliyor. Hele büyük kentlerin sadece bedeni değil, ruhu da yoran kocaman karmaşası içerisinde yaşanıyorsa… Bu hayalin bir parçası da; bahçe içerisinde, toprağa ve ağaçlara, Ege denizinin serin sularına yakın bir ev…

Datça’da satılık villa arayanların ve bu tür bir eve sahip olarak beldeye yerleşmek isteyenlerin çoğu, böylesi bir hayalle yola çıkıyor. Ve Datça, bu hayalin gerçek olabileceğini, onlara kısa sürede kanıtlıyor. Yunanlı Strabon’un “Tanrı, çok sevdiği kullarını, uzun ömürlü olsun diye Knidos’a (bugünkü Datça) gönderir” diyen o ünlü sözündeki gibi; Datça, yeni konuklarının ömrünü uzatmak için sahip olduklarını cömertçe sunuyor: Bol oksijen yüklü eşsiz bir hava, püfür püfür eserek sıcaktan koruyan bir kuzey rüzgarı, serin deniz suları, şifalı bir göl, çam ağaçlarının, dağ kekiğinin ve yeni çiçeklenmiş badem ağaçlarının kokusu…

İlçeye, başka kentlerden gelip yerleşenlerin oranı, giderek artıyor. Özellikle, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden göç alıyor Datça. Bir de, buldukları her tatil fırsatını değerlendirerek gelenler var. Bunların kimi otelleri veya kiralık evleri tercih ederken; kimi de, her geldiğinde kapısını açabileceği bir konuta sahip olmayı yeğliyor. Datça’da satılık villalar, işte bu ikinci grubun ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Datça Satılık Villa Fiyatları

Bir apartman dairesi yerine bahçeli bir evde yaşamayı seçenlerin tercihi villalar. Kimi büyük, kimi küçük, kimi havuzlu, kimi denize yakın, kimi çam ormanlarına, ama hepsi mutlaka bahçeli… Datça’da satılık villaların küçük bir kısmı ilçe merkezinde, çoğunluğu ise, ilçeye bağlı köylerde ve çok sayıdaki koylarda yer alıyor. Daha sakin bir hayatı yeğleyenlerin tercihi, genellikle koylara yakın villalar oluyor.

Datça’da satılık villaların bir bölümü, sadece yatırım amacıyla da alınabiliyor. Bu villaların sahipleri, kiralayarak gelir elde ediyor ya da satın aldığı konutu, geleceğe yönelik bir yatırım aracı olarak kullanıyor. Datça, yatırım için uygun bir yer. Çünkü, konut sayısı sürekli artıyor; ancak talep fazla olduğu için, konut fiyatları, buna uygun olarak hızla yükseliyor.

Datça’da satılık villa fiyatları; bulunduğu lokasyona, evin ve bahçesinin büyüklüğüne, havuzlu olup olmamasına, denize yakınlığına, ulaşım olanaklarına bağlı olarak değişiyor. Genel olarak, Datça’da satılık villalar, 300 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bahçesi ve kendisi büyük havuzlu bir villanın fiyatı ise, 20 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

Datça’da bahçe içerisinde müstakil bir yaşamı seçenler için bir seçenek de, çiftlik evleri. Bu evler, bir çiftliğin içine yapılmış, genellikle iki kattan oluşuyor. Birçoğunun bahçesinde, meyve ağaçları ve yüzme havuzu bulunuyor. Küçük bir çiftlik evi 300 bin liraya alınabilirken; eğer sahip olduğu arazi büyükse, fiyat 20 milyona ulaşabiliyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Datça Emlak | Datça Otelleri | Datça Gezi Rehberi | Datça iş Rehberi | Datça Satılık Ev | Datça Web Tasarım ve Geliştirme www.datcaweb.com

Iyzico